Ryhmät

Toimintakautena 2018-2019 Saharan Sisseissä kokoontuu viikoittain kolme sudenpentulaumaa (1.-3.-luokkalaiset), kolme seikkailijajoukkuetta (4.-6.-luokkalaiset) sekä yksi tarpojavartio (6.-8.-luokkalaiset). Lisäksi Ilvekset-, Jaguaarit- ja Pallokalat-vartioiden samoajat jatkavat toimintaansa omien johtamistehtäviensä ohella. Tarkempaa tietoa ikäkausien ohjelmasta voit katsoa täältä.

Alta näet ryhmien kokoontumisajat sekä ryhmänjohtajien yhteystiedot.

Sudenpennut (1.–3.-luokkalaiset)

Koiranpennut (2011 syntyneet) / maanantaisin 18-19
Julia Rytkönen, juliainen@gmail.com
Stella Urbanski, stella.urbaski.su@gmail.com
Meri Lehmusvainio, merikatariina@outlook.com
Essi Åkerfeldt

Lohikäärmeet (2010 syntyneet) / tiistaisin 18-19
Tanu Karttunen, tanu.karttunen@gmail.com
Emilia Paasonen, emilia@paasonen.name
Meri Mikkola, meri.mikkola96@gmail.com
Eerika Veikkanen
Kaisla Olkkola

Pingviinit (2009 syntyneet) / tiistaisin 19-20
Eemeli Kuivala, eemeli.kuivala@live.fi
Aleksi Pietilä, aleksi@pietila.me
Joel Helin
Olli Pulkkinen

Seikkailijat (4.–6.-luokkalaiset)

Hattivatit (2008 syntyneet) / maanantaisin 19-20.15
Jenna Koskinen, jenna.emilia2001@gmail.com
Siiri Koskinen, sirppunen@gmail.com
Maija Leeve

Ketut (2007 syntyneet) / torstaisin 19–20.15
Essi Hamunen, essi.hamunen@gmail.com
Santeri Koskinen
Eemeli Myyryläinen

Merikotkat (2006 syntyneet) / torstaisin 18.00–19.15
Markus Tirronen, markus.tirronen@gmail.com
Oskari Saxen

Tarpojat (6.–8.-luokkalaiset)

Virtahepot (2005 syntyneet) / keskiviikkoisin 19.00–20.15
Roope Rytkönen, roope.rytkonen@gmail.com
Martin Lindfors

Samoajat (15–17-vuotiaat)

Ilvekset

Pallokalat

Jaguaarit

Mainokset